Tere armsad, imelised, ilusad inimesed!
Aitäh-aitäh-aitäh imelise ja erakordse koosloomise eest nädalavahetusel!
Osalejate meiliaadressid leiate meili saajate realt.

Kallistan ja armastan,
M
...

From: Kati
To: osalejad
8. aprill 2015
Armsad!
Aitäh meile, et lõime selle erilise läheduse ja armastuse ruumi üksteise jaoks.

Olles kogenud hiljuti seda, kui kummaliselt võib vaba, lapselikust rõõmust, mängulustist ja õrnusest kantud puhast armastust tõlgendada, väärtustan meie koosoldud aega veelgi enam.

Jagan teiega üht tsitaati, mille andis mulle kunagi mu õpetaja Binnie A. Dansby:
"Here in this body are the sacred rivers, here are the sun and moon, as well as all the pilgrimageplaces. I have not encountered another tempel as blissful as my own body."

Kallistan-kallistan!

Kati

[quoted text]
________________________________

From: Kaja
To: osalejad
5. aprill 2015
Aitäh Mihkel nii sügavate mõtete jagamise eest!

Selline soojus ja avatus loovad tunde, et ka teised rituaalil osalejad olid ja on üksteise suhtes eelkõige hoolivad ja hoidvad, samuti armastavad olendid, kes suudavad lõdvestuda usaldusse. Ja seksuaalsuse ning armastusega tavaliselt kaasnev isiklikkus taandub kuhugi kaugele ning alles jääb sügav inimlikkus.

Mihkel kirjutas:
"Aga mulle tundusid puudutused rituaalil ja sellele järgnenud aftekal saunas lähedasemana, kui varasemalt. Seksuaalsus oli segelt olemas. Aga selline mõnusalt sõbralik. Olemata enam kaitsekiht läheduse ees."

Naiste jagamisringis rääkisin pikemalt oma kogemusest. Mina tajusin kogu rituaali väga armastava, usaldava, lähedasena. Inimestest kiirgas kaunist jumalikku armastust, mille jagamine oli lihtne, loomulik ja säravast energiast pulbitsev. Sellises seisundis oli lähedus tõesti eriline. Ma arvan, et me kõik oleme sellistes olukordades enam avatud, enam haavatavad, kui oma tavapärastes seisundites. Kogedes üksteise lähedust maskideta, olemuslikult, on loomulik, et oleme hoitud, mõistetud ja armastatud just sellistena, nagu me oleme. Küllap on see üks meie kõigi sügavaim vajadus - olla nõnda hoitud ja armastatud. Selline isetu armastuse jagamine tervendab, toidab ja tõstab meid kõrgemale. Selles seisundis on lähedus ja seksuaalsus minu arvates avardunud. Vastandumine kaob. Olles nüüd teadlik selle lihtsa voolamise seisundi võimalikkusest võime alati endas neid pingeid, mis seda takistavad, vabastada ja uuesti uppuda armastuse isetutesse voogudesse.

Aitäh kõigile!

Päikest!
Kaja

[quoted text] 
________________________________

From: Mihkel
To: osalejad
4. aprill 2015

Rituaali järelmõjud toimivad tasakesi edasi. Ja sattusin eile tekstile, mida lugesin aastate eest. Veel enne, kui olime esmakorselt kohanud saunarituaali. Tekst iseenesest kirjeldab Chakra Puja olemust ja oli mulle võimsaks inspiratsiooni allikaks. Toon sealt ühe lõigu, millel peatusin juhuslikult. Aga mis mind kõnetas ja seostus rituaaliga. Mis aitas edasi sõnastada eeltoodud mõttelõnga.

"Worship of the Sri Chakra

What do we mean by worship of the Sri Chakra? It means worship of yourself, loving yourself, understanding yourself, understanding the process by which you have become differentiated from others and trying to retrace the steps and then merging with your true self.

You define for yourself a role model and then live that: that is what you are. You have to understand that this life is like a drama in which you have to make a role for yourself and learn how to play that role. You can take up a different role. It is your choice what role you want to play. "I want to be a goldsmith". That is fine. "I want to be a mother". That is fine. But remember that you are playing the game and that these are only rules for the game that you have defined for yourself. One who can hire a person can fire the person. Those who make the rules can also break the rules. So don't be afraid to break rules if you feel the need to outgrow them."

Mihkel

[quoted text]
________________________________

From: Mihkel
To: osalejad
3. aprill 2015

Aitäh kõigile osalejatele. Mõnusalt tantsisklev ja sujuv üritus oli. Aga on tunne, et midagi rohkemat oli varuks, et kõike ei jõudnudki anda ja nautida. Terje toodud kook avastati ja muutus hitiks alles pärast Terje lahkumist. Ja pühapäevahommikuse (sinises vormis olnud) leiva tegijat me ei suutnudki tuvastada ja tänada. Aitäh.

Minu teemaks on mingi pikema perioodi olnud intiimsuse ja seksuaalsuse, aga eelkõige läheduse ja seksi omavahelise suhte uurimine. Tõin selle välja ka saunas peetud meeste juturingis.

Mingis mõttes on intiimsus ja seksuaalsus nagu samad, sarnased, üksteist hõlmavad. Kuid samas on nad ka täiesti erinevad, ja isegi teineteist välistavad. Minu arust on kuidagi juhtunud nii, et seksuaalus on tulnud ja asetanud ennast läheduse vahele. Et kui me läheme teisele inimesele lähedale, siis tekib seksuaalne impulss. Ja ma ei tea, kas selle tekitab väline tõlgendus või on see sisemine tõmme. Aga mul on tunne, et suures osas tajume me lähedust seksuaalsena eelkõige välise keskkonna mõjutusel.

Mul on tunne, et meie tänane keskkond on täis seksuaalset pinget. Et esmalt on olnud kõik seksuaalusesega seonduv keelatud. Jõudnud läänemaalilmas avalikuma kajastamiseni alles meie eluajal, eelmise sajandi lõpul. Ja sealt siis tormanud täie jõuga meid mõjutavasse massikommunikatsiooni ja reklaamidesse. Ilma, et meie sisene tajumaailm oleks suutnud sellega kohanduda. Mul on tunne, et selle sotsiaalse pärandi tõttu on meis muster, et niipea, kui läheme inimesele lähedale, tekib arvamus, et otsime seksi. Ja niipea, kui oleme kogenud intiimsust, tekib arvamus, et peaksime käima. Olema suhtes. Ehk lihtne loomulik lähedus on peidetud seksuaalsuse katte alla. Ja me ei oska aksepteerida lähedust, olemata seksuaalsed.

Ja seetõttu on mul tunne, et lähedus ja seksuaalsus on selles mõttes hea paar, et uurides seksuaalsust, avame ennast lähedusele. Ja olles ennast avanud lähedusele, avardub seksuaalsus.

Ehk tulles tagasi rituaali juurde, siis energeetiliselt kurdile kõrvaltvaatajale oleks osalejate liigutused näinud ilmselt seksuaalsemad, kui varasematel rituaalidel. Aga mulle tundusid puudutused rituaalil ja sellele järgnenud aftekal saunas lähedasemana, kui varasemalt. Seksuaalsus oli segelt olemas. Aga selline mõnusalt sõbralik. Olemata enam kaitsekiht läheduse ees.

Mihkel

[quoted text]
________________________________

From: Tanel
To: osalejad
2. aprill 2015
Hei!
Aitäh Mirjam ja tänud kõigile ilusa nädalavahetuse eest ;)
Peatselt kohtumisteni!
Kallistades!
T

[quoted text]
____________________________

From: Mirjam
To: osalejad
1. aprill 2015
Tere armsad, imelised, ilusad inimesed!
Aitäh-aitäh-aitäh imelise ja erakordse koosloomise eest nädalavahetusel!
Osalejate meiliaadressid leiate meili saajate realt.

Kallistan ja armastan,
M