Ajurveeda iidsed tarkused

Šamanistlik maalähedane hingestatus
Aastaajad ja naise elu tsüklid


kevadel 23.-25.03

suvel 29.06 - 1.07
sügisel 28.-30.09
talvel 18.-20.01.2019
Tähistame naiseks olemist kogu selle spektris, oma kevade voolamise, suve õitsemise, sügise tormi ja talve vaikusega! Vaatame naist, kui loodusnähtust, kes kulgeb läbi aasta harmooniliselt koos loodusrütmidega. Teeme praktikaid vastavalt aastaaegadele ja nende omadusi arvestades. Lubame loodusel endid peegeldada.

Kogeme nendel kohtumistel elu kui tseremooniat, mida ühiselt jagada. See on naiste pidu! Armastust loov kogemus!

Oodatud on naised igas vanuses, nii noored neiud, emad, kui vanaemad. Mida rohkem erinevas vanuses naisi, seda sügavam sidusus, ühendus ja jagamine sünnib.

Kuulame, jagame, tantsime, puudutame, teeme süüa, vaatame, saunatame, õlitame:)

Kohtumised toimuvad looduskaunis kohas, Läänemaal, kõigi mugavuste ja saunaga imelises puhkemajas. Kõik neli korda on samas kohas, et näha ja tunnetada looduse muutumist.

Laagris elame ajurveeda raamistikus ja suurendame teadlikkust, kuidas pehmelt kohaneda pidevate muutustega, aastaaegadega, keha kulumisega, rollide vaheldumisega jne.

Parim on, kui saad osaleda kõigil neljal moodulil, sest nii teeme iseenda, grupi ja loodusega läbi ühe aastaringi. Ühe mooduli hind on 180€. Kui osaled kolmel esimesel moodulil, saad viimase mooduli kingituseks.

Toimumiskoht ja täpsem info saadetakse registreerumisel.  

Juhendavad Tantsurännaku õpetaja, loodusterapeut Kristina Paškevicius ja ajurveeda praktik, psühholoog Mirjam Hakkaja.

Kevad 23.- 25. märts
Voolamine, tärkamine. Nii, nagu loodus tärkab uuele elule, mahlad hakkavad voolma, nii tärkavad ka naised uuele elutsüklile. Ärkamine iseendasse. Teed suurpuhastust ja vaatad, mis on, mida pole, mis on üle, mida juurde. Enese aktsepteerimine. Vaatame, mida kevade energiad meile pakuvad, mida soosivad. Mida süüa, kuidas liikuda, millele tähelepanu pöörata. Keskendume suuresti iseendale, vaadata, tunnetada, kui palju mul on energiat, et uut elutsüklit, looduseaastat alustada. Rõõm iseenda avastamisest. Mängulust. Vesi. Suguküpseks saamine ja rasedus naise elutsüklis.

Suvi 29. juuni- 1. juuli
Päike on kõrgel, energiad on looduses sel ajal kõige võimsamad, loodus on täisväes ja õitsemises, nii naisedki. Paljusus, mitmekesisus, võimalused. Armastus ja suhted. Sotsiaalsus. Mina ja õde. Avastame teineteist ja mängime koos. Tuli. Füüsiline tippvorm ja emaks kasvamine naise elutsüklis.

Sügis 28.- 30. sept.
Küpsus, viljade valmimine. Küllus. Enese ja teiste tunnustamine ja toetamine. Jagamine. Mina ja tütar / mina ja ema / mina ja armsam / mina ja õed. Hoolitsemine teineteise eest. Jagame küllust. Talletame. Maa. Vaimsed viljad naise elutsüklis, andmisrõõm.

Talv 11.- 13. jaanuar
Vaikus. Rahu. Puhkus. Tänulikkus. Mõistmine. Hoidmine. Ülendus. Meie, üksolemine. Parim aeg vaadata sügvuti enda sisse ja teha just sisemist kasvamist toetavaid praktikaid. Puhkuse ja enese soojas hoidmise aeg. Selguse loomise aeg. Mina olen. Õhk. Üksolemine, kõrgem teadvus naise elutsüklis.

Parim, kui saad osaleda tervel kursusel ehk kõigil neljal moodulil, siis teeme iseenda, grupi ja loodusega läbi ühe aastaringi. Vabade kohtade olemasolul saab osaleda ka eraldi moodulitel.

Ühe mooduli hind on 180€.
Kui osaled kolmel esimesel moodulil, saad viimase mooduli kingituseks.
 
Kohtumiseni retriidil!
Armastusega Mirjam ja Kristina


Kristina Paškevicius
Olen tantsija, koreograaf, loodusterapeut ja ökoaktivist. Kolme lapse ema. Olen vabakutselisena lavastanud, mänginud ja teinud koreograafiat erinevates Eesti teatrites, kuulunud erunevate festivalide, laagrite ja retriitide korraldustiimidesse. Olen Tantsurännaku üks loojaid ja õpetajaid Eestis. Tegelen igapäevaselt Tantsurännakute, Tantratantsu, higitelgi tseremooniate, naiste ringide juhendamisega, kehatöö ning loodusteraapiaga.

Olen naiseks olemise müsteeriumit uurinud teadlikumalt viimased kakskümmend aastat, nii läbi enda, kui teiste naiste. Korraldanud naiste ringe, retriite, kohtumisi, teemapäevi, naiste väestamise ja tervendamise higitelke. Tantrapraktikate juurde jõudsin kümmekond aastat tagasi. Terapeudina olen kokku puutunud, nii naiste, kui meeste seksuaaltervise nõustamisega. Tantsuõpetajana olen kehatööd praktiseerinud väga pikalt ja kasutanud kehatöö praktikaid nii oma üritustel kui ka teraapiates.

Minu südame asi on õnnelik olla! Mis mind teeb õnnelikuks? Rahu, ilu, koostöö, loomine, oma südame hääle kuulamine, kontakt iseenda ja ümbritsevaga, ühes hingamine teiste inimestega, loodus ja päris kindlasti teeb mind õnnelikuks tantsimine. Ma elan ja hingan läbi tantsu. Just läbi tantsu tunnetan ma kohalolu ning kontakti oma tõelise olemusega. Minu suurim õpetaja on müstiline Elu ise. Elult olen õppinud, et igaühel meist on oma unikaalne tants ja sisemine rütm, nagu ka aastaaegadel, loodusel, elementidel, tähtedel. Neid rütme tunnetades ja mõistes saame koos maailmaga voolama hakata toetaval, kaunil ja südantsoojendaval moel.

Minu suurimad mõjutajad elus on olnud Teater, Tants, Tantra, Shaolin, Taiji, Butoh, Aroomteraapia, Refleksoloogia, Homöopaatia, Reiki, Šamanism, Lapsed, Mehed, Naised ja Vaikus...

Korraldan erinevaid laagreid, retriite, töötubasid, teemapäevi, nii suurematele, kui väiksematele gruppidele, nii linnas, kui maal, nii siseruumides, kui metsas ja lõkke ääres. Teemadeks ikka iseendale lähemale jõudmine ja mõnusam kulgemine siin elus. Teen ka individuaalvastuvõtte. Vaatan ja kuulan inimest, kui tervikut. Kuidas ta liigub, magab, sööb, joob, mõtleb, tunneb....ja püüame koos leida lahenduse teda vaevavale teemale. Minu käsitööoskuste hulka kuuluvad aroomimassaaž, refleksoloogia, homöopaatia, reiki ja midagi, mis mulle sündides on kaasa antud....on see, siis head käed, selgelt teadmine, intuitsioon....Tunnen, et armastan ja hoolin.

Mirjam Hakkaja
Olen ajurveeda praktik ja psühholoog, nelja lapse ema, suhtes partneriga 25 aastat. Oma töös ajurveeda praktikuna tegelen kliendi füüsilise ebamugavuse vähendamisega, tervise juurprobleemi väljaselgitamisega, keha ja meele tasakaalustamisega ning lõdvestumise õpetamisega. Psühholoogina kogen, et haiguste põhjuseks on paljudel juhtudel armastuse puudus, mis võtab erinevaid vorme. Pehmed kehapraktikad on kõige tõhusam viis mõjutada seda, mis kehas toimub.

Lisaks individuaalsetele konsultatsioonidele olen läbi viinud ajurveeda puhastuslaagreid (panchakarma), tantristlikke rituaale, naistelaagreid, massaaži- ja meditatsioonilaagreid ning töötubasid. Teen grupisündmusi, sest mulle meeldib kooshingamine ja -loomine ning soovin ikka ja jälle kogeda erilist ühtsuse ja armastuse tunnet, mis tekib sügavalt lõdvestudes armsate kaasteelistega hoitud ruumis.

Minu südameasi on armastus. Olen armastust uurinud läbi suhete, tantra ja ajurveeda. Mind huvitavad teemad, kas mehed ja naised tajuvad armastust ühtemoodi? Kas see kõrgem kosmiline kord, mida naised tajuvad armastusena, ilmutab end meestele intellektina? Ajurveeda kaudu olen jõudnud sellise määratluseni, et armastus leebus, mõstmine, rahu ja tasakaal, elu magus maitse. Ajurveeda on minu jaoks armastuse tunde suurendamise tehnikate ja võtete praktiline kogum. Elu on pidevas rütmilises muutumises ja nõuab pidevat pehmet kohanemist. Igaks asjaks on oma AEG. Armastus on eluviis, kus sa rakendad oma otsustusvõimet - intellekti, et valida rahu oma kehaga, rahu meeles, rahu perekonnaga ja emotsioonidega, kogukonnaga ja jumalaga.

vaata ka ajurveeda.ee


Email again: